دوشنبه 23 تير 1399
Info-bus.tabriz.ir
آدرس: ایران -تبریز- میدان پنجم مرداد اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه
تاریخ : دوشنبه 9 تير 1399
کد 2736

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه

نیروهای اتوبوسرانی با قرارداد قانون کار فعالیت می کنند/ تعیین حقوق ۷۰۰ هزار تومانی ارتباطی به شرکت واحد ندارد

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: هیچ نیرویی در این شرکت بدون قرارداد خارج از قانون کار فعالیت نمی کند.

ایمان غنی زاده امروز در گفتگو با شهریار با اشاره به اینکه گفته می شود کارگرانی با حقوق ۷۰۰ هزار تومانی در این شرکت مشغول به کار هستند، اظهار کرد: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و همه نیروهای تحت قرارداد مستقیم با شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه بر اساس قانون کار در این شرکت فعالیت می کنند و حقوق و مزایا می گیرند.

او ادامه داد: موضوعی که اخیرا در ارتباط با حقوق ۷۰۰ هزار تومانی کارگران مطرح شده، ارتباطی به شرکت واحد ندارد و مربوط به پیمانکار طرف قرارداد است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه عنوان کرد: کنترل و شارژ مسیر بی آر تی به صورت حجمی به پیمانکار واگذار شده و نحوه همکاری کارگران این مسیر با شرکت طرف قرارداد، ارتباطی با شرکت واحد ندارد.

او افزود: احتمالا این شرکت بخواهد برای کاهش میزان پرداخت حقوق، از بازنشسته ها استفاده کند و یا از یک نفر بجای دو نفر کار بگیرد که این موضوع مربوط به خود کارگر و پیمانکار است.

غنی زاده تاکید کرد: ما به عنوان شرکت واحد اتوبوسرانی، نمی توانیم در امور شرکت دیگری دخالت کنیم چراکه خود شرکت مذبور، یک پیمانکار خصوصی است و برای خودش هیئت مدیره دارد.

او ادامه داد: اگر حتی یک مورد کارگر طرف قرارداد مستقیم با شرکت واحد وجود داشته باشد که نحوه فعالیت او و میزان دریافت حقوق و مزایایش مغایر با قانون کار باشد، من حاضرم در هر جایی پاسخگو باشم اما من نمی توانم در کار پیمانکار دخالت کنم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: این همکاری بصورت حجمی به پیمانکار خصوصی داده شده است و خود پیمانکار تصمیم می گیرد که چند نفر را با چه شرایطی به کار بگیرد.

او افزود: ما به عنوان یک نهادی که دولتی حساب می شود، تابع قانون کار هستیم و اداره کار نیز بر این موضوع نظارت دارد و نمی توانیم به کارگری که با ما قرارداد مستقیم دارد، پولی کمتر از قانون کار بدهیم.

غنی زاده اظهار کرد: از زمانی که به شرکت واحد اتوبوسرانی آمده ام، تلاشم این بوده که در کنار مدیریت و کاهش هزینه ها، امور این شرکت را شفاف سازی کنم و هیچ کاری بدون رعایت قانون انجام نشود.

او گفت: امور مربوط به واگذاری ها در شرکت واحد کاملا از طریق مناقصه و مزایده انجام می شود و از طرفی هزینه های شرکت به نصف تقلیل پیدا کرده است. با این شرایط امیدوارم چنین سوء برداشت هایی از شرکت واحد وجود نداشته باشد و کاری که پیمانکار مربوطه انجام داده، به پای شرکت واحد نوشته نشود.