دوشنبه 23 تير 1399
Info-bus.tabriz.ir
آدرس: ایران -تبریز- میدان پنجم مرداد اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 2493

برای اولین بار در تبریز

اجرای آسفالت به روش(SMA )اس‌ام‌ای در مسیر اتوبوس های تندرو تبریز

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز از اجرای آسفالت به روش SMA در مسیر اتوبوس های تندرو تبریز برای اولین بار در این شهر و به صورت پایلوت خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه و به نقل از خبرگزاری شهریار، بابک شریفی با اعلام خبر فوق افزود:آسفالت درشت دانه مخلوط آسفالت با ساختار سنگدانه ای درشت با تماس درشت دانه به درشت دانه است که در راه ها با آمد و شد زیاد و بار محوری سنگین استفاده می‌شود.
او گفت: سازمان عمران شهرداری تبریز با تشکیل جلسات متعدد با حضور اساتید مراکز علمی و دانشگاهی و کارشناسان معاونت عمرانی شهرداری در خصوص حل موضوع و خرابی هایی که شامل جمع شدگی و شیار افتادگی و حرکت آسفالت در اثر فشار جانبی در حد فاصله ایستگاه ها در مسیر بی آر تی قابل مشاهده بود و با در نظر گرفتن هزینه ها و مسائل مالی و فنی پروژه، برای حل موضوع تلاش می کند.
شریفی ادامه داد: این تکنولوژی در کارخانه تازه تاسیس شده ۱۶۰ تنی سازمان عمران که دارای امکان تولید آسفالت با تکنولوژی نوین و تولید و اصلاح قیر پلیمری و نیز افزودن مواد مضاف و الیاف سلولزی که با طراحی و تهیه دفترچه طرح اختلاط آسفالت SMA در کارخانه تولید می شود.
 
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز ابراز کرد: برای اولین بار این طرح در مسیر بی آر تی حد فاصل میدان راه آهن تا خطیب استفاده شده که در این راستا شاهد کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و افزایش عمر آسفالت خواهیم بود که در مقایسه با آسفالت سنتی که در مسیر اجرا شده استحکام و مقاومت در برابر لغزندگی و تغییر شکل و دوام متمایز بوده و نیز قابلیت زهکشی و حذف آب پیمایی و کاهش میزان پاشش آب در روزهای بارانی و در نتیجه افزایش دید رانندگان و تردد امن عابرین پیاده نزدیک مسیر خواهد بود.