تاریخ : پنجشنبه 27 تير 1398     |     کد : 2415

عضو شورای شهر تبریز عنوان کرد:

تعدادی از اتوبوس‌های شهری جهت استفاده معلولان بهسازی شود

دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بر اساس تبصره های بودجه سال ۱۳۹۸ باید تعدادی از اتوبوس های شرکت واحد برای استفاده تمام معلولان مناسب سازی شود.

دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بر اساس تبصره های بودجه سال ۱۳۹۸ باید تعدادی از اتوبوس های شرکت واحد برای استفاده تمام معلولان مناسب سازی شود.

سعید نیکوخصلت در گفتگو با شهریار با بیان اینکه شهر متعلق به تمام شهروندان است و باید تمام امکانات شهری به گونه ای باشد که همه بتوانند از آنها استفاده کنند گفت: به منظور بهسازی شهر برای استفاده معلولین کمیته ای با حضور معاونین عمرانی تمام مناطق تشکیل شده است.

او افزود: مقرر شده تمام مناطق اقدامات انجام یافته گذشته و برنامه های آتی خود را ارائه کنند.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه برای بهسازی شهر جهت استفاده معلولین از امکانات منع قانونی وجود ندارد اظهار داشت: تلاش داریم در یک برنامه مشخص زمانبندی شده تمام امکانات شهری برای استفاده معلولین قابل استفاده باشد.

سعید نیکوخصلت هماهنگی با سمن های فعال در حوزه معلولان و خیریه های مختلف را لازمه رسیدن به اهداف مدنظر کمیته مناسب سازی شهر برای معلولین دانست و گفت: بر اساس تبصره بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تبریز، بخشی از اتوبوس های شهری باید جهت استفاده معلولین بهسازی شود.

او ادامه داد: برای این مصوبه بودجه مشخصی در نظر گرفته شده و باید تا پایان سال اجرا شود و شورای شهر بر اجرای آن پیگیری می کند.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه توجه به معلولین یکی از امتیازات شهرها در جهان است گفت: شهر هوشمند، سرانه فضای سبز و توجه به معلولین از شاخص های توسعه یافتگی شهر است.

سعید نیکوخصلت گفت: در بخش های مختلف اقدامات مهمی انجام شده ولی به دلیل اینکه کارها با یکدیگر هماهنگی ندارد نمی تواند پاسخگوی نیازها باشد.

او در پایان به موضوع پیشگیری از وقوع معلولیت نیز اشاره کرد و افزود: طرح هایی در این خصوص در شورای شهر و کمیسیون های تخصصی مطرح است تا بتوانیم  از وقوع بسیاری معلولیت ها جلوگیری کنیم.


ش حاضری