تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397     |     کد : 2272

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خبر داد:

انتشار ۲۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت جهت خرید اتوبوس در تبریز

مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین ۵۰ درصد اصل و سود جهت خرید و نوسازی اتوبوس در شهر تبریز توسط دولت منتشر می شود.

به گزارش شهریار به نقل از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، مهدی یوسفی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز با اعلام این خبر گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی کلانشهر تبریز و دستور شهردار تبریز، مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین ۵۰ درصد اصل و سود توسط دولت محترم به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز خرید اتوبوس و تامین مالی طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تبریز و حومه جهت اطلاع و اجرا منتشر می شود.
وی افزود: شهرداری تبریز به منظور انتشار اوراق مالی اسلامی به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال با احتساب سود علی الحساب با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به توافق رسیده است. در ضمن  مبلغ فوق ۴۰۰ میلیارد ریال بوده که با پیگیری های حوزه حمل و نقل به ۲۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
یوسفی ضمن تشکر از زحمات شورای شهر و شهردار تبریز در این زمینه گفت: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به کاهش آلودگی هوا و زیبایی های بصری شهر کمک شایانی می کند و امیدواریم در آینده شاهد استقبال شهروندان از استفاده از حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوس باشیم.


ش حاضری