تاریخ : يکشنبه 9 دي 1397     |     کد : 2266

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه:

محدودیت های مالی مانع از جایگزینی 295دستگاه اتوبوس رده خارج با عمر بالای 10 سال شده است

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در جلسه ی شورای اداری این شرکت گفت : 295 دستگاه از اتوبوس ها که هم اکنون در خطوط فعال هستند متاسفانه خارج از رده می باشند ولی به دلیل محدودیت مالی قادر به جایگزینی نیستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه فرخ جلالی تصریح کرد: بدلیل مشکلات مالی که گریبانگیری شهرداریها و از جمله شهرداری تبریز می باشد در حال حاضر امکان نوسازی ناوگان وجود  ندارد و بالاجبار با 295 اتوبوس با عمر بیش از 10 سال و رده خارج نسبت به ارائه ی خدمات به همشهریان اقدام می گردد که در صورت ادامه ی روند رکود در خرید اتوبوسهای نو امکان هر گونه حادثه نیز برای این اتوبوسها قابل تصور است .
وی افزود: خارج کردن این تعداد اتوبوس از خط یعنی عدم فعالیت 50 درصد ناوگان که ضمن کاهش ملموس خدمات و بر هم زدن نظم سرویس دهی و افزایش گلایه مندی شهروندان عملا" امکانپذیر  نمی باشد ولی با این حال این شرکت با افزایش دوره ای بازدیدهای فنی و نظارت بر فعالیت اتوبوسهای بخش خصوصی و دولتی  و اخذ معاینه فنی، تلاش دارد تا امکان بروز هر گونه حادثه را به حداقل برساند.
جلالی در خاتمه گفت: امیدواریم با پیگیری مسئولین استانی و نمایندگان محترم مجلس با تسریع درطرح جایگزینی اتوبوسهای فرسوده که از سال 94 اجرایی نشده است شاهد رفع این مشکل باشیم.


ش حاضری