تاریخ : سه شنبه 12 تير 1397     |     کد : 2112

برگزاری کارگاه آموزشی

پدافند غیرعامل و نقش ناوگان اتوبوسرانی در مدیریت بحران

به گزارش روابط عمومی شرکت واحداتوبوسرانی تبریز وحومه ، به همت واحد آموزش این شرکت کارگاه آموزشی "پدافند غیرعامل و نقش ناوگان اتوبوسرانی در مدیریت بحران " برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی شرکت واحداتوبوسرانی تبریز وحومه ، به همت واحد آموزش این شرکت کارگاه آموزشی "پدافند غیرعامل و نقش ناوگان اتوبوسرانی در مدیریت بحران " برگزار گردید.
 در ابتدای این جلسه، مقدم مدرس حوزۀ پدافند به بیان مفاهیم، اهمیت، اهداف، اصول و مبانی پدافند غیرعامل و همچنین الزامات پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: مدیریت بحران یک علم فنی و مدیریتی است.
وی افزود: پدافند عامل، رویارویی مستقیم با دشمن به منظور دفع حمله و مخصوص نظامیان است اما پدافند غیرعامل، اقدامات غیرمسلحانه‌ای است  که با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
 مقدم مهمترین محور پدافند غیرعامل را آموزش و اطلاع‌رسانی دانست و بر توجه جدی به مقوله آمادگی و پیشگیری و کاهش آسیب تأکید و اظهار داشت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. ودر صورت اجرای  صحیح پدافند غیرعامل ، باعث بیمه شدن از هرگونه حادثه و بحران خواهیم شد.
وی در پایان توجه عمده پدافند غیرعامل را به زیرساخت‌ها، عملکردها و آمادگی جامعه و مراکز ثقل دانست و تصریح کرد: باید مقولۀ کاهش خسارت در اماکن و تأسیسات به عنوان یک راهکار جدی مدنظر قرار گیرد و با این روش تهدید دشمن را به بازدارندگی رساند.
این استاد حوزه پدافند غیرعامل در پایان توضیحاتی کلی در خصوص تهدیدات متصور در عرصه خدمات حمل و نقلی و اتوبوسرانی در زمان بحران و لزوم تدابیر مسئولان اجرایی در این راستا از جمله پرهیز از تجمع اتوبوسها در یک مکان و پراکندگی و کوچک سازی پایانه ها و مراکز سوخت گیری، آموزش پرسنل خصوصا رانندگان در ماموریت های مختلف و ..... ارائه نمودند.


 


ش حاضری